Юношеският национален отбор до 19 години започна с победа участието си в първия квалификационен кръг за европейското първенство. Българите се наложиха с 2:1 срещу Исландия в среща от група 8.

И трите гола бяха вкарани след 77-ата минута. България поведе с 2:0 с попаденията на Тони Иванов и Станислав Иванов, а Колбайн Финсон намали от дузпа две минути преди края.

През първото полувреме воденият от Ангел Стойков състав беше по-деен, но нямаше много чисти възможности. Пропуски направиха Иван Тилев и Атанас Кабов. Исландците разчитаха на контраатаки и центрирания към централния нападател Любичич, което не даде резултат.

След почивката играта стана по-динамична. В 58-мата минута Тригвасон уличи напречната греда.

В 77-мата Тилев стреля мощно от границата на наказателното поле, вратарят на Исландия изби топката, но тя попадна в непокрития Тони Иванов, който вкара. Шест минути по-късно капитанът Станислав Иванов удвои с хубав удар с левия крак след самостоятелен пробив.

С гола на Финсон от дузпа исландците намалиха, но не можаха да избегнат загубата. В третата минута на добавеното време Халфстеинсон можеше да изравни резултата, но пропусна от близо.

В следващия мач България среща Фарьорските острови, а след това е двубоят с Англия.

Съставът на България: Димитър Шейтанов - Андреа Христов, Ертан Томбак, Иван Турицов, Александър Бастунов - Николай Янков (69-Илия Юруков), Димитър Костадинов, Иван Тилев - Атанас Кабов (60-Тони Иванов), Калоян Кръстев (89-Петър Христов), Станислав Иванов