„Бостън селтикс" продължи страхотния си старт на сезона с десета поредна победа в Националната баскетболна асоциация (НБА). "Келтите" надиграха "Лос Анджелис лейкърс" със 107:96 у дома в дербито между двата най-успешни отбора в историята на НБА.

Центърът Арън Бейнс отбеляза рекордните в кариерата си 21 точки за успеха на "Бостън". Той вкара осем от 12-те си стрелби от игра и добави осем борби и три асистенции. Кайри Ървинг се отчете с 19 точки, шест борби и пет асистенции. Маркъс Морис завърши с 18 точки, а Тери Розиър се включи от пейката с 15 точки.

За "Лейкърс" Брандън Инграм и Джордън Кларксън бяха най-резултатни с по 18 точки. Джулиън Рандъл се отличи с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби. Много неубедително обаче се представи плеймейкърът Лонзо Бол. Новобранецът пропусна 11 от 15-те си стрелби от игра и завърши с девет точки и шест асистенции.

"Бостън" изигра отлична първа четвърт, която спечели с 33:17. "Лейкърс" съкрати изоставането си наполовина след 36:28 във втората част, в началото на която разликата беше достигнала 21 точки.

След почивката "езерняците" успяха да стопят пасива си само до две точки при 74:76. "Келтите" обаче отново намериха верния ритъм. Те заиграха много солидно в защита в заключителните 12 минути, в които допуснаха само 15 точки.

С десет победи в 12 мача "Бостън" остава начело в Източната конференция. "Детройт пистънс" излезе на второ място с осем победи и три загуби, след като през изминалата нощ надигра "Индиана пейсърс" със 114:97. "Орландо меджик" заема третата позиция със седем спечелени от 11 изиграни срещи.

В Западната конференция шампионът "Голдън стейт уориърс" се наложи със 125:101 при домакинството на "Минесота тимбъруулвс". "Войните" записаха девета победа от 12 мача и заемат първото място, следвани от "Хюстън рокетс" с осем победи и четири поражения.

След четвъртата си загуба от 11 мача "Минесота" разделя третата позиция с "Мемфис гризлис" и "Сан Антонио спърс". "Лейкърс" е 11-и с актив от пет победи и шест поражения, колкото има и десетият "Юта джаз".