Националният отбор на Бразилия победи Япония с 3:1 в приятелски мач, игран на неутрален терен във френския град Лил. Южноамериканците доминираха тотално през първата част и пропуснаха да разгромят своя съперник. Бразилия вкара и трите си гола до почивката, а през втората част свали оборотите, главно заради излизането на титулярите.

В центъра на събитията беше звездата на ПСЖ Неймар, който се отчете с гол и пропусната дузпа. 25-годишният нападател беше обект на ненужна агресия от японците, които извършиха множество груби нарушения срещу него.

Другите две попадения отбелязаха бранителят на "Реал" (Мадрид) Марсело и Габриел Жезуш. Точен за Япония беше защитникът Томоаки Макино в средата на втората част.

Футболистите на Бразилия наложиха високо темпо на игра в началото на двубоя. Бързите нападатели на южноамериканците Неймар, Жезуш и Вилиан създаваха лесно положения пред вратата на съперника си. От своя страна при японците липсваха ситуации за гол, като те нямаха точен удар през първото полувреме.

Неймар откри резултата в десетата минута след гол от дузпа. 11-метровият наказателен удар беше отсъден след консултация на главния съдия със системата за видео повторение, при което се видя нарушение срещу Фернандиньо в наказателното поле.

Седем минути по-късно бразилците получиха възможност да изпълнят нова дузпа. Зад топката отново застана Неймар, но този път ударът му беше спасен от вратаря Ейджи Кавашима. При последвалия корнер японците изчистиха лошо топката, която попадна в Марсело. Бранителят на "Реал" стреля без замисляне с десния крак извън наказателното поле и отбеляза красив гол.

Япония можеше да се върне в мача, но удар на Мая Йошида от фаул срещна горната греда. В 36-ата минута Данило проби отдясно и центрира по земя между вратаря и защитата, а Жезуш засече, с което Бразилия поведе с 3:0.

"Селесао" намали значителното темпото през втората част, което даде шанс на японците да изнесат играта в предни позиции.

В 62-ата минута Макино отбеляза с глава след центриране от корнер. До края на срещата японците вкараха нов гол, който беше правилно отменен заради засада.