Отборът на Черно море успя да победи Славия с 1:0 на стадион „Тича”, въпреки че игра с човек по-малко около половин час. "Моряците" играха с човек по-малко от 60-та минута, когато съдията Антон Генов изгони с директен червен картон вратаря на домакините Краси Колев. Единственото попадение за домакините вкара Тодор Колев в продължението на мача. Отборът на Локомотив София пък успя да спечели днешното си гостуване на Марек с 4:1 и излезе на три точки пред Левски в класирането на „А” група, като „сините” имат шанса да си върнат втората позиция, ако победят днес Литекс в дербито на 18-ия кръг. Още в 12-та минута, играчите на Стефан Грозданов показаха, че са забравили кошмара Ботев и поведоха с гол на Зоран Балдовалиев, който бе оставен сам в наказателното поле на домакините, след опит за изкуствена засада на дупничани. Марчо Дафчев пък бе изведен от Кристиан Добрев зад защитата на Марек и направи 2:0 с гол в 18-та минута. Дупничани останаха с човек по-малко в 70-та минута, когато Анжело Кючуков получи директен червен картон. "Железничарите" довършиха своите домакини с два гола в края на мача. Първо се разписа Владимир Джилас в 88-та минута, а Митев вкара за 4:0 в 90-та минута. Марек успяха само да вкарат почетен гол чрез Иво Паргов от дузпа в продълженията. Локомотив Пловдив също постигна победа днес, след като надви с 2:0 гостуващия тим на Берое. Мартин Сечков и Димитър Илиев донесоха победата за тима на временния наставник Аян Садъков, като те се разписаха съответно в 35-та и 43-та минути. Вихрен успя да се справи в Сандански с Беласица и надви гостите от Петрич с 2:0. Сантош отбеляза за домакините в 1-та минута, а Золтан Фехер оформи крайното 2:0 в 27-та минута. /БГНЕС