Отборът на Рома надделя над тима на Милан с 2:1 като домакин в среща от 28-ия кръг на италианското футболно първенство в Серия А, играна пред 55 000 зрители на стадион "Олимпико" в Рим. Първата възможност за гол се откри пред полузащитника на "вълците" Алесандро Мансини в 18-та минута, когато негов шут мина близо до напречната греда. В 23-та минута звездата на гостите Кака отправи опасен удар с глава, спасен с мъка от Дони. Пет минути по-късно капитанът на домакините Франческо Тоти бе изведен зад защитата, но ударът му мина встрани от вратата. В 38-та минута бразилският халф Кака отново бе близо до гола след нов удар с глава. В 53-та минута Кларънс Зеедорф отправи опасен шут, който Дони отрази. Три минути след това Кака откри резултата, като "простреля" вратаря на Рома с удар от точката за изпълнение на дузпа след асистенция на Масимо Одо, който пък е бивш капитан на вечния съперник на "вълците" Лацио. В следващите минути домакините натиснаха своя съперник, но рядко достигаха до сериозни голови положение. В 78-та минута обаче френският национал Людовик Жюли изравни, като отбеляза със странична ножица след пас на Симоне Перота. Само три минути по-късно момчетата на Лучано Спалети стигнаха до пълен обрат след попадение на резервата Мирко Вучинич, който получи извеждащо подаване от Даниеле Де Роси и хладнокръвно прокара коженото кълбо покрай Желко Калач за крайното 2:1. По-рано днес футболистите на Удинезе два пъти изравняваха срещу Лацио и в крайна сметка двубоят завърши 2:2. Капитанът на домакините от Удине Антонио ди Натале изравни четири минути преди края и спаси точката за домакините. Томазо Роки даде аванс на Лацио само 12 минути след началото на срещата. Той наказа неконцентрирания словенски вратар Самир Ханданович след пас на Кристиан Ледесма. Три минути по-късно Ди Натале можеше да изравни, но вратарят Марко Балота спаси удара му, а след това не позволи и добавка. Отборът на Удинезе излезе преобразен през втората част и в 56-та минута Дамяно Феронети изравни, като засече топката след центриране от корнер. В 80-та минута гостите отново излязоха напред, след като Ледесма вкара край плонжа на вратаря Ханданович с шут от далечно разстояние. Удинезе все пак стигна до равенството малко преди края чрез Ди Натале, който засече центриране по земята на Симоне Пепе. Това обаче беше напълно заслужено, тъй като и след първото изравняване на резултата те пропуснаха още две чисти голови положения. Нетинфо