Нападателят на аржентинския национален отбор Серхио Агуеро беше откаран в болница след приятелската среща с Нигерия в Краснодар. Голмайсторът на "Манчестър сити" припаднал в съблекалнята след поражението с 2:4.

Впоследствие той дошъл в съзнание, но останал в болницата, за да му бъдат направени изследвания, съобщава Би Би Си.

Агуеро вкара един от головете, с които аржентинците поведоха. След почивката африканците направиха пълен обрат и спечелиха.

Евер Банега откри резултата в 27-ата минута, а девет по-късно Агуеро удвои. Малко преди почивката Келечи Ихеаначо намали за африканците.

Алекс Айоби беше точен два пъти след почивката (52-а и 73-а минути), а Брайън Идову вкара другия гол за Нигерия.

Аржентинците имаха превъзходство в броя на създадените възможности, като отправиха 17 удари, но само четири от тях бяха точни. Африканците имаха значително по-голяма успеваемост - те имаха седем удара, пет точни и отбелязаха четири гола.

Това беше втори мач на аржентинците в Русия, след като на 11-и ноември те победиха с 1:0 домакините на световното първенство на националния стадион "Лужники" в Москва.