Барселона завърши наравно 2:2 като гост на новака Алмерия в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион и вече изостава на седем точки от шампиона Реал Мадрид, който вчера допусна загуба от Депортиво Ла Коруня. Гостите откриха резултата в 17-та минута, когато испанският национал Андрес Иниеста отправи силен шут, който бе избит от Диего Алвеш Карейра, но при добавката Боян Къркич бе точен и отбеляза на празна врата. 12 минути преди края на първото полувреме Алмерия стигна до изравнително попадение чрез Хуан Мануел Паласон, който прати коженото кълбо в мрежата с глава след центриране от ъглов удар. В 57-та минута Самуел Ето'о даде преднина на Барса, като вкара отблизо. Основната заслуга за гола обаче бе на Тиери Анри, който направи пробив отляво и даде чудесен пас на камерунския голмайстор. Тимът на Франк Рийкард доигра мача с човек по-малко, след като в 72-та минута от игра бе изгонен Габриел Милито, който получи втори жълт картон за нарушение в близост до наказателното поле срещу Хосе Бернал Ортис. Домакините се възползваха от численото си преимущество и се добраха до равенството пет минути преди края на редовното време, когато резервата Калу Уче, който се появи на терена четири минути преди това, отбеляза с глава след центриране от корнер. Едва 18 футболисти завършиха двубоя между Хетафе и Расинг Сантандер, спечелен от домакини с 2:1 след пълен обрат. Първото полувреме завърши при скучно нулево равенство, а всичко интересно в мача се случи през вторите 45 минути. Полякът Еузебиус Смоларек откри резултата за гостите в 55-та минута, но 12 по-късно нападателят на домакините Икечукву Уче изравни. В 75-та минута страстите на терена взеха връх, а реферът нямаше друг избор, освен да успокои играчите с 3 червени картона. Играта първи напуснаха Пабло Алварес и Тоно от гостите, а Браулио бе изгоненият футболист от състава на Хетафе. По време на трите минути изпълнени с червени картони, пълният обрат и трите точки за домакините донесе Хайме Гавилан. Виляреал продължи добрата си форма след лесна победа с 2:0 над Реал Сарагоса. Нихат Кахвечъ изведе домакините напред в резултата в 11-та минута след самостоятелен пробив, а 2:0 направи Джузепе Роси, който отбеляза гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Хуан Паредес над Кадевия. Еспаньол надви Майорка с 2:1 като домакин. Каталунският клуб обаче не стигна лесно до победата, след като гостите поведоха с ранен гол на Далиен Гюиза. Луйс Гарсия обаче не се примири с очертаващата се загуба и сам донесе обрата за домакините след голове в 65-та от дузпа и в 90-та минути. Единственото нулево равенство бе между Валядолид и Осасуна, като българският нападател на домакините Владимир Манчев не взе участие в срещата. В последната среща пък Атлетико Мадрид постигна класическа победа с 3:0 над Леванте като домакин. С два гола се отчете Диего Форлан, а един вкара Шимао Саброса. Нетинфо