Отборът на Манчестър Сити надделя над тима на Тотнъм с 2:1 като домакин в среща от 30-ия кръг на английското футболно първенство във Висшата лига, играна пред 40 000 зрители на стадион "Сити ъф Манчестър". Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач за гостите от Лондон. Двамата българи в състава на Сити Мартин Петров и Валери Божинов не взеха участие в този мач, тъй като Петров изтърпява наказание, а Божинов е контузен. Тотнъм имаше възможност да открие резултата още в четвъртата минута, когато Роби Кийн излезе на стрелкова позиция, но не успя да намери очертанията на вратата. Следващото по-сериозно положение дойде чак в 27-та минута - шут на Елано Блумер бе избит от голлинията Майкъл Даусън. Пет минути по-късно Роби Кийн даде преднина на гостите, след като бе изведен зад защитата от Паскал Шимбонда и със силен удар прати коженото кълбо в обратния ъгъл на Джо Харт. В 53-та минута Нери Алберто Кастильо можеше да вкара за "гражданите", след като бе изведен на чудесна позиция, но Пол Робинсън спаси. Шест минути по-късно Стивън Айрлънд изравни, като се възползва от разбъркване в наказателното поле и реализира от непосредствена близост. При този гол обаче останаха съмнения за неотсъдена засада. В 67-та минута мениджърът на "шпорите" Хуанде Рамос пусна в игра Дарън Бент на мястото на капитана Роби Кийн, който реагира доста остро на решението на испанския специалист. Пет минути след това Недум Онуоха вкара победното попадение, след като засече центриране от ъглов удар и с глава прати топката под напречната греда. Нетинфо