Наполи" продължи уверения си път в Серия А с победа срещу "Милан". Домакините се наложиха с 2:1 и остават на върха.

Те събраха 35 точки от 13-те си мача, като са единственият отбор без загуба в първенството. След поредната си грешна стъпка "Милан" е седми с 19.

"Наполи" имаше превъзходство и владееше инициативата в срещата.

Водачът в класирането поведе в 33-ата минута, когато Жоржиньо изведе Лоренцо Инсиние сам срещу вратаря. Атакуващият полузащитник се възползва и даде преднина на отбора си, докато "росонерите" имаха претенции за неотсъдена засада.

"Наполи" удвои в 73-ата минута. Четири минути след влизането си в игра Зиелински отбеляза от малък ъгъл след подаване на Дрис Мертенс, като и в този случай защитата на "Милан" поиска засада.

В добавеното време червено-черните вкараха почетен гол. Романьоли стреля от разстояние и намали резултата.