Ливърпул" пропиля чудесна възможност да си класира още днес за осминафиналите на Шампионската лига. "Мърсисайдци" имаха аванс от 3:0 след едно полувреме игра срещу "Севиля", но позволиха на домакините да стигнат до равенство дълбоко в добавеното време.

"Ливърпул" събра девет точки след третото си равенство от пет мача и запазва разликата от една точка до испанския тим. "Спартак" (Москва) пропусна златен шанс да затегне още по-здраво възела, след като стигна само до точка срещу "Марибор" у дома.

Руският отбор откри резултата в 82-ата минута чрез Зе Луис, но позволи на Ясмин Месанович да изравни в добавеното време. Московчани остават на трета позиция с шест точки, а "Марибор" взе втората си точка в турнира.

В последния кръг на груповата фаза "Ливърпул" посреща "Спартак", а "Севиля" гостува на "Марибор".

"Севиля" и "Ливърпул" осигуриха истински спектакъл за феновете на "Рамон Санчес Писхуан". Двата отбора демонстрираха много слабости в защита и освен шестте попадения създадоха още дузина чисти голови положения.

"Ливърпул" имаше нубда от едва 88 секунди, за да откри резултата. Филипе Коутиньо центрира от корнер, Жоржиньо Вайналдум продължи топката с глава към далечната греда, а оттам оставеният непокрит Роберто Фирмино нямаше проблем да отбележи.

В 19-ата минута груба грешка на Джордан Хендерсън доведе до много опасна контраатака за "Севиля". Нолито получи топката вляво, финтира Джо Гомес и стреля в долния ляв ъгъл на Лорис Кариус. Германецът успя да отклони топката с върха на пръстите и тя се отби в страничния стълб.

Две минути по-късно Хендерсън изведе Фирмино очи в очи с вратаря Серхио Рико. Бразилецът опит да намери далечния ъгъл, но стражът на домакините направи чудесно спасяване.

"Ливърпул" все пак стигна до втори гол при последвалия корнер. При идентична ситуация с първото попадение Коутиньо центрира, Фирмино отклони топката с глава към далечната греда, а Садио Мане я насочи в мрежата с глава.

В 30-ата минута английският отбор вкара трето попадение. Мане беше изведе на скорост по левия фланг. Сенегалецът напредна и стреля, Рико изби, но топката попадна във Фирмино, който спокойно отбеляза на метър от опразнената врата.

В 40-ата минута Мохамед Салах имаше чудесен шанс да направи 4:0. Египтянинът обаче не успя да преодолее Рико, изведен сам срещу него след отлично подаване на Коутиньо.

Шест минути след почивката "Севиля" намали изоставането си. Евер Банега центрира от свободен удар, а Уисам бен Йедар се измъкна от прекия си пазач и насочи топката във вратата с глава.

Девет минути по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Алберто Морено направи абсурдна грешка в наказателното поле и препъна Бен Йедер при опита си да изрита топката. Потърпевшият се зае с изпълнението на отсъдената дузпа и отбеляза шестия си гол от началото на турнира.

"Ливърпул" дълго време успяваше да устиска крехкия си аванс, но се пропука в третата минута на добавеното време. След центриране от корнер и неориентирана игра на гостите в защитата топката стигна до Гуидо Писаро и аржентинският халф донесе точката на "Севиля".