„Славия" затвърди отличната си домакинска форма с победа срещу "Черно море" с 2:0. Попадения на Иван Минчев в последната минута на първото полувреме и Галин Иванов в заключителните минути донесоха успеха на столичани в първия мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Навръх 68-ия рожден ден на своя президент Венцислав Стефанов "Славия" записа четвърта поредна победа като домакин. Белите събраха 23 точки след шестия си успех в шампионата и се доближиха на три точки от първата шестица.

Тимът на Златомир Загорчич заема осмата позиция, като изостава с една точка от "Черно море". Варненци остават седми след третата си загуба в последните четири мача.

"Верея" е шести с 26 точки, а "Ботев" - пети с 2. В четвъртък "Верея" посреща шампиона "Лудогорец", а днес от 17.30 ч. "Ботев" е домакин на другия отбор от Стара Загора - "Берое", който е четвърти с 30 точки.