Гремио" е новият шампион в Копа Либертадорес. Бразилският отбор спечели най-силния клубен турнир в Южна Америка след победа с 2:1 срещу "Ланус".

В първия мач от финала "Гремио" се беше наложил с 1:0 у дома. Клубът от Порто Алегре стъпва на върха за трети път след 1983 и 1995 г.

Ренато Гаушо, който е начело на новите шампиони, влезе в историята. Той става първият бразилец, вдигнал купата като футболист и треньор.

Атакуващият полузащитник Луан беше избран за най-добрия играч в турнира.

Фернандиньо отбеляза много красив гол, с който даде преднина на отбора си в 26-ата минута. Той открадна топката и пробяга с нея около 40 метра, след което вкара. Четири минути преди почивката Луан удвои, като преодоля трима защитници на съперника, а след това и вратаря.

"Ланус" успя единствено да намали в 71-ата чрез Хосе Санд.

"Ще празнуваме до събота-неделя. Вълнуващо е, това е което тези привърженици заслужават", каза вратарят на "Гремио" Марсело Грое.