Шампионът "Ювентус" спечели ценна победа с 1:0 срещу водача в Серия А "Наполи". Гостите стигнаха до успеха с гола на Гонсало Игуаин.

Аржентинският нападател, бурно освиркван от привържениците на бившия си отбор, вкара в 13-ата минута.

"Наполи" остава на върха с 38 точки. "Бианконерите" са втори с една по-малко. Третият "Интер" е с 36, като приема "Киево" и при успех ще излезе начело. "Рома" е четвърти с 34 след успеха си с 3:1 срещу "Спал".

Игуаин даде преднина на "Ювентус" след отлично развита бърза атака. В 13-ата минута след няколко подавания той беше изведен вдясно в наказателното поле и изпревари защитниците и Хосе Рейна, за да вкара.

Последва натиск на "Наполи", като домакините имаха няколко опасни удара от разстояние, но Джанлуиджи Буфон спаси всичките. След почивката головите възможности бяха малко въпреки желанието на водача да промени хода на срещата.