Лудогорец" се завърна на върха в Първа лига след спокойна победа. Два гола на Марселиньо в рамките на 120 секунди бяха достатъчни за успеха с 2:0 срещу "Дунав" в Разград.

Домакините събраха 45 точки и са с една пред втория ЦСКА. "Дунав" е предпоследен с 14 точки.

"Лудогорец" се вдигна след загубата с 1:2 от "Верея" в предния кръг и се насочва към решителния си двубой с "Хофенхайм". Воденият от Димитър Димитров отбор гостува в Германия в търсене на класирането си за 1/16-финалите.

Шампионите изиграха мача с мисъл за предстоящото изпитание в евротурнирите. Те направиха достатъчно, за да спечелят и да спестят усилия.

Първите възможности се откриха пред Клаудиу Кешеру и Върджил Мисиджан, които не успяха да вкарат. В 34-ата минута след центриране от дясно топката стигна до Марселиньо, който отблизо вкара. Секунди след това той удвои, като засече с глава подаване отново от дясно.

След почивката "Лудогорец" продължи да държи инициативата и да атакува. Нови пропуски направиха Натанаел и Кешеру.

"Дунав" също имаше две възможности, като в 80-ата минута Будинов стреля от фаул, но вратарят на домакините се справи.