Волейболистките на "Марица" спечелиха Купата на България за втори пореден път след обрат в здрава битка с "Левски". Пловдивчанки защитиха трофея след победа с 3:1 гейма (23:25, 25:16, 26:24, 25:20) в зала "Иван Вазов в Стара Загора.

"Марица" триумфира в надпреварата за трети път в последните четири години и общо четвърти в историята си. Тимът, воден от Иван Петков, завоюва трето отличие за 2017 г.

През май пловдивчанките спечелиха третата си купа, а през април станаха шампиони за трети пореден път. Страхотната година за отбора беше допълнена от влизане в групите на Шампионската лига.

Десислава Николова беше най-полезна за победата срещу "Левски" с 19 точки. Тя реализира 13 от 36-те си атаки, записа четири аса и направи две блокади. Симона Димитрова добави 14 точки, а Нася Димитрова и Радосвета Тенева записаха по 12.

За "Левски" страхотен мач изигра Моника Кръстева, която отбеляза 23 точки. Тя реализира 43% от атаките си и направи четири блокади. Вангелия Рачковска завърши със 17 точки.