Мениджърът на "Манчестър юнайтед" Жозе Моуриньо остана недоволен заради неотсъдена дузпа в мача със "Саутхемптън". Отборът му записа третото си поредно равенство във Висшата лига, този път 0:0.

Според португалеца съдията Крейг Поусън е трябвало да даде наказателен удар заради игра с ръка на защитника Мая Йошида през първото полувреме.

На въпрос дали следобедът не е бил разочароващ, Моуриньо отвърна: "Особено в минутата, когато съдията не даде чиста дузпа."

По думите му "Юнайтед" е направил достатъчно, за да вкара голове, но е пропуснал добри възможности. "Наистина съм недоволен заради дузпата. Не заради цялостното представяне на Крейг, а заради дузпата. Мисля, че Крейг имаше мач без проблеми, но това е важно решение."

Йошида посочи, че е имал щастието съдията да не даде дузпата. "Днес имахме късмет", заяви бранителят на "светците".

Моуриньо заяви, че нападателят Златан Ибрахимович няма да играе месец заради травма на коляното. Това е нов проблем за него, след като Ромелу Лукаку получи тежък удар в главата и беше сменен принудително още в началото на мача със "Саутхемптън".