Отборът на Левски загуби с 0:1 при гостуването си на Локомотив Пловдив в дербито на 19-ия кръг на „А” група. Срещата пред празните трибуни на „Лаута” започна с отлично положение за Дарко Тасевски в 12-та минута. Жоазиньо центрира в наказателното поле на домакините, но Ставрев изби топката, тя попадна в Тасевски, но удара на македонския национал не попадна в целта. Локомотив получи правото да изпълни пряк свободен удар в 17-та минута, но Георги Петков улови топката. В 22-та минута, отново от пряк свободен удар, Горанов не бе точен и би в аут. В 34-та минута, Жоазиньо центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Ставрев увисна и Кръстовчев стреля с глава, но Кюмюрджиев изби топката от гол линията. В 40-та минута, Левски имаше още едно положение, което бе пропиляно от Мирослав Иванов. Второто полувреме започна с отличен шанс за гол пред Николай Димитров, но левият полузащитник на „сините” не бе точен в 46-та минута. Тасевски пък изведе Жеан Карлос сам срещу вратаря на пловдивчани, но Ставрев изби удара на бразилския нападател в 59-та минута. В 72-та минута бе най-чистото положение за пловдивските „железничари”. Даксон да Силва центрира в наказателното поле на „сините” от корнер, Илиев засече топката, но Мирослав Иванов изби от гол линията, след което Петков улови. Красимир Димитров центрира към Йордан Милиев в наказателното поле на „сините” в 82-та минута и той с глава оплете топката в мрежата на Георги Петков, с което домакините поведоха с 1:0. "Сините" имаха няколко шанса да изравнят до края на срещата, но домакините си осигуриха победата над столичани. /БГНЕС