Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза втория гол за Тотнъм в лудия мач от английската Висша лига срещу Челси, игран тази вечер на "Уайт Харт Лейн" и завършил при резултат 4:4. Двубоят бе отложен и изравни Челси по изиграни мачове с останалите отбори от Висшата лига, но не и по точки с първите два тима в класирането. Началото на срещата бе показателно за онова, което щеше да се случи по-нататък. Не бе изминала третата минута, когато вратарят на Тотнъм Пол Робинсън трябваше да извърши неприятното "упражнение" с изваждането на топката от своята мрежа. Автор на попадението бе "обичайният заподозрян" Дидие Дрогба, който се добра до коженото кълбо при центриране на Джон Тери и ударът му с глава даде началота на головата фиеста. Пред отсрещната врата защитниците трудно удържаха набезите на Бербатов и той на два пъти бе фаулиран. В 11-тата минута резултатът вече бе 1:1 - Джонатан Уудгейт надскочи защитата на "сините" при пряк свободен удар, изпълнен от Джърмейн Джинас, и ударът му с глава не остави никакви шансове на Карло Кудичини. 9 минути по-късно Микаел Есиен се възползва от грешка в защитата на Тотнъм и елегантно прехвърли Пол Робинсън за 1:2. Тотнъм се опита да изнесе играта напред, а Челси се задоволи да играе с любимия си прийом - на контраатака. Удар на Джинас бе спасен от Кудичини, а центриранията пред вратата на Челси обикновено бяха изчиствани от защитата. В края на полувремето Челси стоеше по-добре на терена, но липсваха реалните голови опасности пред Пол Робинсън. На почивката Джинас бе заменен от Том Хъдълстоун поради контузия. Тотнъм отново потърси изравняване с по-активна игра, а защитниците на Челси пак прибягнаха до нарушения за спиране на набезите на съперниците. За изненада на всички обаче в 52-рата минута преднината на гостите бе увеличена - Клод Макелеле подаде на Джо Коул и той простреля Робинсън. Тотнъм не се отказа от активната игра, но в следващите минути успя да спечели само няколко ъглови удара. Изглеждаше, че Челси изцяло контролира нещата, докато в 60-тата минута Бербатов не надскочи защитниците на Челси и се разписа с глава след поредния корнер, изпълнен от Том Хъдълстоун. Българинът натисна при отскока си Джон Тери, но това остана незабелязано от главния съдия на двубоя Марк Райли, който зачете попадението на българина. Гостите се опитаха да отвърнат на удара, но шутовете им бяха спасявани от Робинсън или блокирани от защитниците пред него, а в 67-та минута удар на Есиен след разбъркване в наказателното поле на домакините срещна страничната греда. Мачът продължи при поделено надмощие, но без реални голови възможности пред двете врати. Течеше 75-тата минута на двубоя, когато рязък шут от място на Том Хъдълстоун не остави никакви шансове на Кудичини след ъглов удар, изпълнен от Роби Кийн - 3:3. Изглеждаше, че двата отбора вече са уморени и няма какво повече да се случи в този мач. Груба грешка на защитата на Тотнъм обаче позволи на Джо Коул да вкара втория си гол в срещата в 80-тата минута. Той бе оставен непокрит в центъра на отбраната, а пасът на Дидие Дрогба го изведе сам срещу Пол Робинсън, който нямаше никакви шансове - 3:4. Мениджърът на Челси Аврам Грант се опита да запази резултата, като смени Джо Коул с Михаел Балак. Домакините стегнаха обръча около вратата на Челси, но изравнителното им попадение може да се отдаде както на сляпата случайност, така и на невероятната техника на Роби Кийн. В 88-мата минута при опит за извеждащо подаване топката се удари в гърба на Рикардо Карвальо от Челси, който се опитваше да покрие Роби Кийн, без да гледа към нея. За разлика от него Кийн прецени ситуацията за части от секундата и прехвърлящият му удар бе колкото мигновен, толкова и техничен - 4:4. Грант пусна в игра Шевченко, но това можеше да му коства дори точката. В последната минута на продължението Димитър Бербатов бе изведен сам срещу Кудичини, но ударът му не бе достатъчно прецизен и вратарят на Челси успя да избие топката. Спечелената точка доближи „сините“ на две от лондонския враг Арсенал, който обаче е едва втори в класирането. Манчестър Юнайтед окупира върха не само по голова разлика, а и с 3 точки аванс, след като победи Болтън в мач на „Олд Трафорд“ с 2:0. Героят бе за кой ли път Кристияно Роналдо. Той има вече 33 отбелязани попадения през сезона, като тази вечер се разписа в 9-тата минута след ъглов удар, а в 20-тата изпълни сам статично положение – пряк свободен удар, за да оформи крайния резултат в двубоя. Болтън пък остава в зоната на изпадащите и с пет поредни загуби в шампионата. БГНЕС