Реал" (Мадрид) имаше нужда от две дузпи и половин час игра с човек повече, за да пречупи втородивизионния "Нумансия" в първия им двубой от осминафиналите за Купата на краля. Белите спечелиха с 3:0 и обезсмислиха реванша на "Сантяго Бернабеу" на 10 януари.

Зинедин Зидан направи доста промени и даде почивка на повечето си титуляри. В стартовия състав на мадридчани започнаха Кико Касия, Тео Ернандес, Начо Фернандес, Хесус Вайехо, Дани Карвахал, Дани Себайос, Маркос Йоренте, Марко Асенсио, Лукас Васкес, Гарет Бейл и Борха Майорал.

Мачът започна с опасни атаките към двете врати. "Реал" беше по-близо до гола, но "Нумансия" също действаше опасно в нападение. Резултатът беше открит в 35-ата минута, когато Карлос Гутиерес фаулира Васкес в наказателното поле, а Бейл реализира отсъдената дузпа.

В 60-ата минута ситуацията за "Нумансия" стана още по-тежка, след като Папе Диаманка заслужено беше изгонен с втори жълт картон. Въпреки че останаха с десет души, домакините бяха много близо до страхотен изравнителен гол в 77-ата минута. Иниго Перес прехвърли излезлия напред Касияс с удар от центъра, но топката срещна напречната греда.

В 88-ата минута "Реал" получи втора дузпа, като отново извършителят на нарушението беше Гутиерес, а потърпевшият - Васкес. Влезлият като резерва Иско беше точен от бялата точка и удвои аванса на своя отбор.

В добавеното време на мача мадридчани обезсмислиха реванша с трето попадение. Майорал вкара с глава отблизо, след като засече центриране от десния фланг към далечната греда.