Звездата на "Барселона" Лионел Меси вкара в своя мач №400 в испанското първенство, а каталунците спечелиха 15-ата си победа за сезона в Примера дивисион. Водачът в класирането се наложи с 3:0 срещу "Леванте".

С попадението си Меси изравни 39-годишния рекорд на Герд Мюлер за най-много голове с един отбор в някое от петте водещи първенства в Европа. Аржентинецът вече има 365 гола в испанския шампионат.

Другите два гола срещу "Леванте" отбелязаха Луис Суарес и Паулиньо. "Барселона" е на върха в първенството с 48 точки, като е с девет пред втория "Атлетико" и 11 пред "Валенсия".

Каталунците изиграха силно първо полувреме, в което на практика си осигуриха победата. Те владееха инициативата, държаха повече топката и създаваха положения.

Две от атаките доведоха до голове. В 12-ата минута Жорди Алба пусна към Меси в наказателното поле и аржентинецът прати топката във вратата.

В 38-ата минута Сержи Роберто получи дълъг пас в дясно и веднага прати топката пред вратата, където Суарес със силен удар удвои.

След почивката "Барселона" понамали оборотите. Макар да продължи да владее повече топката, отборът създаде по-малко възможности. В третата минута на добавеното време каталунците все пак увеличиха преднината си. В наказателното поле Меси подаде към Паулиньо, който отблизо направи 3:0.