Барселона" се класира с лекота за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля. Каталунците, които са носители на отличието през последните три сезона, спечелиха с 5:0 срещу "Селта".

Те продължиха в следващата фаза с общ резултат 6:1.

Лионел Меси даде тон на вихреното начало с два гола до 15-ата минута, а след половин час игра резултатът вече беше 4:0 чрез головете на Жорди Алба и Луис Суарес. В края Иван Ракитич отбеляза с глава петото попадение.

"Барселона" изигра много силно първо полувреме, с което реши изхода на мача. В 13-ата и 15-ата минути Меси вкара сходни голове с удари в наказателното поле след подавания на Алба от ляво.

В 28-ата ролите се размениха и аржентинецът изведе с далечен пас Алба, който увеличи преднината на отбора си. Много груба грешка в защитата позволи на Суарес да вкара безпроблемно за 4:0.

През втората част Жерар Пике, Меси и Андрес Иниеста бяха сменени, а головите положения намаляха. В последните минути "Барселона" вкара още веднъж. Ракитич беше оставен непокрит и с глава отбеляза петия гол.

В турнира останаха още мадридските "Реал" и "Атлетико", "Валенсия", "Леганес", "Еспаньол", "Севиля" и "Алавес".