Във втора полуфинална среща от турнира за Купата на Краля Валенсия победи Барселона с 3:2 и се класира за финала. Първата среща между двата отбора завърши наравно 1:1. Домакините поведоха още в 17-та минута с гол на Рубен Бараха. Малко преди края на полувремето Мата удвои преднината за своя отбор. Тиери Анри, който влезе като резерва за каталунците, върна едно попадение в 72-та минута. Само минута по-късно обаче Мата отново изведе Валенсия с два гола напред и до голяма степен реши изхода от двубоя. В 80-та минута нападателят на Барса Ето'о вкара втори гол и върна интригата в мача, но през оставащите десетина минути неговите съотборници не можаха да се доберат до така желания гол, който щеше да ги изпрати на финала. Във финалния двубой Валенсия ще срещне Хетафе. БГНЕС