Минаващият през много трудности "Реал" (Мадрид) направи важна стъпка към полуфиналите в турнира за Купата на краля. Белите измъкнаха успех с 1:0 срещу "Леганес" като гост в първата среща помежду си.

Ценния гол вкара Марко Асенсио в 89-ата минута.

Зидан даде почивка на звездите в отбора си и включи резервите. Мачът премина в очакваната картина - "Реал" държеше повече топката и търсеше възможностите си. Положенията пред двете врати обаче бяха много малко.

Първият точен удар в срещата дойде едва в 65-ата минута, но вратарят на "Леганес" нямаше проблем да се справи.

Най-чистото положение за гол през първата част беше пред Матео Ковачич. В 35-ата минута той овладя след грешка на защитник, но от отлична позиция стреля неточно.

Пред втората част картината се запази. Едва след 65-ата минута "Реал" създаде няколко атаки и опита да притисне съперника. В 89-ата минута след центриране от ляво Асенсио изпревари бранител и отблизо засече.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е идната сряда.