Италианският шампион "Ювентус" се изкачи начело в Серия А. "Бианконерите" се наложиха с 2:0 срещу "Киево" като гост в среща от 22-ия кръг.

Бяло-черните трябваше да чакат до 67-ата минута, когато съперникът им вече беше останал с девет души, за да поведат. Головете вкараха Сами Кедира и Гонсало Игуаин.

"Ювентус" събра 56 точки и излезе на върха с две пред "Наполи", който в неделя приема "Болоня".

Само за две минути Самуел Бастиен си изкара два жълти картона и в 37-ата беше изгонен. В 61-ата Фабрицио Качаторе получи директен червен картон и също беше отстранен.

Това улесни много задачата на "Ювентус", който и до този момент владееше топката и не спираше да атакува. В 67-ата минута Бернардески върна към точката за изпълнение на дузпата и Кедира с мощен удар вкара.

Две минути преди края Игуаин нямаше проблеми да удвои, като отблизо засече с глава центриране от ляво.