"Лудогорец" спечели безпроблемна победа с 2:0 срещу бронзовия медалист в казахстанското първенство "Иртиш" (Павлодар). Българският шампион записа четвърти успех в своята шеста и предпоследна контрола от подготвителния лагер в Турция.

Новото попълнение Якуб Шверчок и Върджил Мисиджан отбелязаха попаденията през първото полувреме. Тимът от Разград можеше да запише и по-убедителна победа срещу бившия отбор на Димитър Димитров-Херо, но Клаудиу Кешеру пропусна дузпа след почивката.

"Лудогорец" доминираше от началото на двубоя и закономерно поведе в 27-ата минута. Джоди Лукоки центрира от корнер, а Шверчок беше оставен непокрит на четири-пет метра от голлинията и отбеляза с глава.

Осем минути по-късно българският шампион стигна до второ попадение. Вандерсон изведе Сисиньо на десния фланг, крайният бранител пусна отлично подаване от аутлинията към точката на дузпата и Мисиджан спокойно прати топката във вратата.

На почивката "Иртиш" предприе цели десет промени, докато "Лудогорец" направи повечето от своите смени около 70-ата минута. Тимът от Разград контролираше мача и през второто полувреме, а казахстанският отбор не създаде почти нищо интересно в атака.

Шест минути преди края на редовното време Светослав Ковачев беше фаулиран в наказателното поле и "Лудогорец" получи дузпа. Кешеру обаче изпълни несериозно наказателния удар. Той се опита да прехвърли вратаря, който остана на място и улови спокойно топката.

В събота "Лудогорец" ще изиграе последната си контрола на турска земя. Съперник на българския шампион ще е руският "Арсенал" (Тула).

Съставът на "Лудогорец": Ренан дос Сантос, Лукас Саша, Георги Терзиев, Игор Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Вандерсон, Джоди Лукоки и Якуб Шверчок (след почивката влязоха: Клаудиу Кешеру, Яцек Горалски, Рафаел Форстър, Светослав Ковачев, Жоао Пауло, Козмин Моци и Венцислав Керчев).