ЦСКА записа равенство в последната си контрола от подготвителния лагер в Испания. Червените завършиха 1:1 с китайския "Тянжин теда", който се класира на 13-о място в последния сезон на Суперлигата.

Тимът на Стамен Бечлев откри резултата още в седмата минута минута, когато точен беше Фернандо Каранга. Голмайсторът на Първа лига се разписа с глава след центриране от свободен удар на новото попълнение Роланд Алберг.

"Тянжин теда" изравни в 27-та минута чрез Жонатан. Бразилският нападател отбеляза първия гол във вратата на ЦСКА от началото на подготвителния лагер в Испания.

Китайският отбор игра по-добре в оставащите минути и беше по-близо до победата. Вратарите Витаутас Черниаускас и Слави Петров обаче се отличиха с чудесни намеси, а два пъти и гредите спасиха българския отбор.

ЦСКА приключи контролите на испанска земя с една победа и три равенства. В първата си проверка червените разгромиха отбора на Фабио Капело "Жиангсу сунин" с 8:0.

След това тимът на Стамен Белчев направи равенства 1:1 с украинския вицешампион "Динамо" (Киев) и шампиона на Русия "Спартак" (Москва).

Съставът на ЦСКА

Титуляри: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Раул Лое, Тиаго Родригес, Роланд Алберг, Енрике Рафаел, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Резерви: Слави Петров, Александър Барт, Александър Георгиев, Станислав Манолев, Валентин Антов, Никола Борисов, Божидар Чуканов, Радослав Живков, Жеан Бланко.

"Левски" победи втородивизионния австрийски "Флоридсдорфер" с 3:1 в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Малта. Сините изоставаха в резултата след първото полувреме, но през втората част направиха обрат срещу отбора, който заема предпоследното място във второто ниво на австрийския футбол.

Тимът на Делио Роси записа втора победа по време на зимната подготовка. Във втората си контрола българският отбор спечели с 3:0 срещу друг австрийски отбор - "Волфсбергер", който се намира на предпоследното място в елитната Бундеслига.

В първата си проверка "Левски" загуби с 0:3 от шампиона на Малта "Хибърниънс", а в третата направи равенство 2:2 срещу носителя на Купата и Суперкупата на Малта "Флориана".

Днешната среща започна много лошо за българския отбор, който допусна гол още в третата минута. Давид Яблонски допусна груба грешка при изнасянето на топката. Тя беше подадена вляво към Бернхард Фучик, който с вътрешен фалц я насочи в близкия ъгъл на Божидар Митрев.

"Флоридсдорфер" продължи да играе по-добре и създаде няколко добри възможности за втори гол. Митрев обаче се отличи с добри намеси и запази резултата. До края на полувремето футболистите на "Левски" се представиха разочароващо и не успяха да стигнат до реални шансове за изравнително попадение.

Делио Роси направи три промени на почивката, което даде резултат. През втората част сините играха значително по-добре и закономерно стигнаха до обрат, като в края можеха да запишат и още по-изразителна победа.

Антонио Вутор изравни резултата в 56-ата минута. Само четири по-късно новото попълнение в атаката Станислав Костов направи 2:1. След още девет минути игра Яблонски отбеляза трето попадение.

Дебют за "Левски" в този двубой направиха трима от новопривлечените играчи - Филипе Нашименто, Афонсо Фигейредо и Паулиньо. От новите попълнения единствено синът на Ривалдо - Ривалдиньо, не взе участие в проверката.

Последната контрола на "Левски" в Малта е на 5 февруари от 18.00 часа срещу местния "Гзира юнайтед".