Първият ден от 23-ите зимни олимпийски игри в Пьонгчанг принадлежи на Германия след двете титли, които спечелиха представителите на Бундестима. Страната води в класирането по медали след първия състезателен ден с отличията на Лаура Далмайер и Андреас Велингер.

Далмайер триумфира в дамския спринт в биатлона, а Велингер спечели в ски скоковете на малка шанца, където 14-и остана Владимир Зографски.

Най-много медали спечелиха състезателите на Холандия и Норвегия – по четири. Представителите на Ниската земя взеха пълен комплект отличия на 3000 метра бързо пързаляне с кънки при дамите чрез Карлайн Ахтереекте, Ирен Вюрст и Антоанет де Йонг, а Сайнки Нехт спечели сребро при мъжете в дистанцията 1500 метра.

Норвегия не спечели нито една титла, но се задоволи с три сребърни и един бронзов медал.

Във втория ден от игрите ще се разпределят медали в седем дисциплини – мъжкото спускане в алпийските ски, спринтът при мъжете в биатлона, мъжкият скиатлон 15 + 15 км, свободния стил в ските, спускането с шейни, сноубордът и титлата на 5000 метра бързо пързаляне с кънки.