"Наполи" се върна на върха в Серия А след убедителен успех с 4:1 над "Лацио". Неаполитанците, които бяха изпреварени от "Ювентус", изиграл двубоя си в петък, трябваше да правят обрат още след третата минута, когато "орлите" от Рим поведоха. Щефан де Фрай изведе гостите напред, но с попадения на Хосе Мария Кайехон, Зиелински и Мертенс, и автогол на Уолъс, "Наполи" стигна до трите точки.

Победата е осма поредна за южняците и още по-ценна, след като Маурицио Сари изведе "Наполи" в своя юбилеен мач №100. Освен с трите точки, специалистът ще го запомни и с това, че беше изгонен от пейката.

Мечтите за първа титла в Неапол бяха подплатени от факта, че тимът на Сари не срещна големи трудности с третия в подреждането "Лацио". Първият мач между двата тима по-рано през сезона на "Олимпико" завърши при същия резултат, отново в полза на "Наполи".

Футболистите на "Наполи" показаха две различни лица в течение на срещата. Неаполитанци бяха неузнаваеми през първата част, докато през втората категорично надиграха съперника си.

Римляните влязоха по-силно в двубоя, което изненада домакините. "Римските орли" откриха резултата още с първото си положение за гол в третата минута, когато Де Фрай засече с крак центриране от голмайстора на тима Чиро Имобиле.

Попадението изнерви играчите на "Наполи", които действаха припряно в началните минути. Най-добрите възможности за гол се откриха пред Лоренцо Инсине. Два пъти италианецът стреля опасно, но ударите му бяха неточни.

Гостите вече се виждаха с гол преднина преди втората част, когато домакините изравниха резултата. В 43-ата минута Жоржиньо показа отлично виждане върху играта и изведе Хосе Мария Кайехон зад защитата с далечен пас. Испанецът имаше време да спре топката и я насочи безпроблемно във вратата на Томас Стракоша.

В края на първата част треньорът на домакините Маурицио Сари беше изгонен на трибуните заради спор със съдията.

Футболистите на "Наполи" излязоха преобразени през второто полувреме и бързо решиха развоя на срещата в своя полза. Отново Инсине имаше възможност да отбележи след пробив отляво, но Страхоша спаси негов удар от малък ъгъл.

С доза късмет "Наполи" сломи съпротивата на своя съперник. В 53-ата минута Уоуъс си отбеляза автогол, след като опита да пресече остро подаване в наказателното поле на Кайехон. Три по-късно левият бранител на домакините Марио Руи отправи далечен удар, който се отби в Пьотр Зиелински и изненада Страхоша.

Преднината от два гола успокои играчите на "Наполи", които започнаха да действат със самочувстие. В 72-ата минута Зиелински влезе в наказателното поле, финтира защитник и копна топката към нахлуващия Дрис Мертенс. Белгиецът отбеляза 15-ия си гол през сезона.