Отборът на Челси надделя на своя „Стамфорд Бридж” с 2:1 срещу Арсенал в лондонското дерби на 31-ия кръг от Премиършип. В един изключително равностоен мач „сините” и „артилеристите” не съумяха да си отбележат гол през първото полувреме, въпреки че шансове и пред двата тима не липсваха. В 24-ата минута Дидие Дрогба излезе сам срещу стража на Арсенал Мануел Алмуня, но пропусна. В 28-ата минута пък удар на Емануел Адебайер пък бе отъразен от вратаря на Челси Кудичини. След почивката „топчиите” поведоха в резултата чрез гол на френския защитник Бакари Саня, който в 58-ата минута отбеляза дебютното си попадение с фланелката на Арсенал, след като засече с глава едно центриране от корнер. След това „артилеристите” се дръпнаха да бранят резултата и сгреешиха. С два гола на Дидие Дрогба в 72-ата и 81-ата минута Челси успя да стигне до победата и да задмине Арсенал във временното класиране, превръщайки се в основен преследвач на лидера Манчестър Юнайтед в борбата за титлата. „Червените дяволи” водят с актив от 73 точки, следвани от Челси с 68 и Арсенал с 65. БГНЕС