30-кратният шампион на България ЦСКА направи поредната си крачка към спечелването на рекордната 31-ва титла, след като победи Пирин (Благоевград) с класиката 3:0 на своя стадион „Българска Армия” в среща от 20-ия кръг на родната ни „А” група. Пред погледа на звездата на английския Манчестър Сити и бивш играч на „червените” Мартин Петров домакините стартираха вихрено и поведоха с гол след само 66 секунди от първия съдийски сигнал. Още във 2-ата минута халфът на "червените" Йордан Юруков нахлу отляво и центрира към малкото наказателно поле, където румънецът Флорентин Петре засече за 1:0. До края на полувремето "армейците" държаха инициативата в свои ръце, но не можаха да отбележат втори гол. В 6-ата минута пропуск направи Велизар Димитров. В 20-ата минута Тодор Янчев подаде на ляво към Удоджи, който с няколко финта нахлу в наказателното поле на гостите, центрира прострелно, след което Евгени Йорданов подложи крака си, но вратаря на „орлетата” Чавдаров успя да плонжира и да улови топката. Първият шанс за нещо по сериозно пред вратата на ЦСКА дойде в 33-ата минута, когато при един пряк свободен удар отдясно пред наказателното поле топката бе центрирана, а Хазуров с глава я прати доста високо над напречната греда. След почивката „армейците” продължиха да доминират над своя съперник тотално и бе въпрос на време, кога ще паднат нови попадения във вратата на „орлетата”. В 50-ата минута след хубава атака за ЦСКА и пас към Тодор Янчев, последният направи най-големия пропуск за ЦСКА от началото на мача. В 57-ата минута Тунчев с глава направи резултата 2:0, след центриране на Петре от корнер. След това играта загуби от своята скорост и футболистите на терена се поуспаха. В даденото съдията продължение на мача ЦСКА получи правото да изпълни дузпа заради нарушение срещу Велизар Димитров. Неи прати топката силно в долния десен ъгъл на Чавдаров и оформи крайното 3:0. Така след днешната си победа „аремейците” дръпнаха с 10 точки преднина пред втория в класирането Локомотив София, който завърши 1:1 като гост на Черноморец (Бургас). ЦСКА води с 52 точки, следват Локо Сф с 42, Левски с 41, Славия с 37 и Литекс с 36. БГНЕС