Сръбкинята Ана Иванович спечели най-престижната титла в досегашната си кариера, побеждавайки във финала на турнира в Индиън Уелс с 6-4, 6-3 рускинята Светлана Кузнецова. Титлата при мъжете пък спечели третият в световната ранглиста Новак Джокович. 20-годишната Иванович проби Кузнецова на три пъти във втория сет на път към победата. Сръбкинята, която бе водачка в основната схема, стигна до успеха срещу втората поставена за един час и 21 минути. Това бе шеста титла в професионалната кариера на Иванович и трети загубен финал за Кузнецова през годината. След мача, рускинята призна, че е била тотално надиграна при осмото си поражение в последните й девет финала на турнири на WTA. На финала Новак Джокович спечели с 6-2, 5-7, 6-3 срещу американеца Марди Фиш. Това е втора престижна титла за Джокович за годината след успеха му на Откритото първенство на Австралия. Американецът Фиш отстрани трима тенисисти от топ 10 на света, в това число и първата ракета Роджър Федерер, за да стигне до финала. 20-годишният Джокович започна по чудесен начин, печелейки първите шест разигравания и пробивайки съперника си още във втория гейм. Той закономерно взе първия сет, но след това любимецът на домакините Фиш се върна в срещата след успех със 7-5 във втората част. В първия гейм на третия сет Джокович направи три поредни аса при 0-40 и се спаси от пробив, след което на свой ред направи такъв. Това бе достатъчно за успеха с 6-3. БГНЕС