ЦСКА показа много неубедителна игра в трети пореден мач, но избегна грешна стъпка срещу предпоследния "Етър". Червените спечелиха с 2:1 на "Българска армия" с победен гол на резервата Енрике Рафаел в 86-ата минута.

В герой за тима на Стамен Белчев отново се превърна Фернандо Каранга, който вкара първото попадение и асистира за второто. Между двата гола домакините играха много мудно и безидейно и създадоха твърде малко възможности пред вратата на "Етър".

Гостите от Велико Търново можеха да си тръгнат дори с три точки от "Българска армия". Георги Сърмов обаче пропусна отлична възможност да изведе своя отбор напред десетина минути преди края на редовното време.

ЦСКА записа седма победа в последните осем кръга и 17-а в 24 мача. Тимът на Стамен Белчев събра 57 точки и отново се доближи на три точки от шампиона "Лудогорец". Червените имат аванс от осем точки пред "Левски", а "Берое" (41 т.), "Ботев" (36 т.) и "Верея" (35 т.) допълват топ 6.

"Етър" остава на предпоследната 13-а позиция с 20 точки - на 14 пред "Витоша" (Бистрица) и на една зад "Дунав" (Русе). "Виолетовите" продължават да нямат победа, откакто Красимир Балъков стана главен мениджър на отбора. Последният успех за тима от Велико Търново дойде на 3 декември срещу "Славия" (2:1).

Мачът започна добре за ЦСКА. Червените очаквано притиснаха гостите от Велико Търново и създадоха две отлични възможности за гол в началните десетина минута. В първата ситуация Кирил Десподов получи страхотно извеждащо подаване от Николай Бодуров, направи чудесно първо докосване и си освободи много добра позиция за удар. Най-добрият млад футболист в Първа лига за 2017 г. обаче стреля покрай вратата с левия крак.

Минута по-късно Едвин Джеси напредна отляво и центрира към вратарското поле за Фернандо Каранга. Голмайсторът на Първа лига изпревари прекия си пазач и стреля с глава към далечния ъгъл, но топката премина малко встрани от вратата.

В 15-ата минута вратарят на ЦСКА Витаутас Черниаускас се постави в трудна ситуация и изрита лошо топката напред. Последва атака, при която Велко Батрович прати топката във вратата на домакините. Още преди ударът обаче прозвуча сигнал за игра с ръка. Повторенията показаха, че решението на главния рефер Стефан Апостолов е правилно.

В 23-ата минута по-активната игра на ЦСКА даде резултат. Стойчо Атанасов направи отличен пробив отляво, след което опита изстрел с левия крак. Топката попадна в Каранга, който я овладя с гръб към вратата, завъртя се и спокойно я прати в близкия ъгъл.

След гола последва отпускане в състава на ЦСКА и гостите се възползваха. В 29-ата минута Яни Пехливанов стреля отблизо, след като се пребори с Александър Барт при центриране от свободен удар. Черниаускас обаче показа отличен рефлекс и спаси.

Три минути преди почивката "Етър" успя да изравни резултата с един от най-красивите голове от началото на сезона. Аласана Мане получи свободно пространство пред наказателното поле на ЦСКА и отправи страхотен изстрел от 25-26 метра. Топката се отби в напречната греда и влетя във вратата - 1:1.

ЦСКА притисна "Етър" след почивката, но нямаше ясна идея как да стигне до втори гол. Атаките на червените бяха тромави и еднообразни, а най-напрегнатите ситуации пред вратата на гостите бяха след статични положения. Тимът на Красимир Балъков обаче се справяше с тях.

В 77-ата минуа защитата на "Етър" се пропука и ЦСКА стигна до най-доброто си положения от отбелязването на първия гол. Десподов обаче направи голям пропуск на далечната греда, като стреля в аут от границата на вратарското поле.

В 81-ата минута "Етър" получи страхотна възможност да отмъкне трите точки от "Българска армия". След центриране от корнер Георги Сърмов получи чудесна позиция за изстрел около точката на дузпата. Полузащитникът обаче насочи топката право в тялото на Черниаускас.

Въпреки неубедителната си игра ЦСКА все пак успя да стигне до победата. В 86-ата минута Каранга беше оставен да овладее топката пред наказателното поле. Бразилецът подаде технично към влезлия като резерва Жан Бланко. Той не успя да уцели топката, но включилият се от задна позиция Енрике Рафаел стигна до нея и със силен удар я насочи в далечния ъгъл.