Красимир Анев зае 13-о място в първия старт в Световната купа по биатлон след зимните олимпийски игри в Пьонгчанг - спринта на 7.5 километра в Контиолахти. 30-годишният българин свали всичките десет мишени и завърши на 41.3 секунди от победителя Антон Шипулин.

Руският биатлонист също премина без грешка през двете стрелби и финишира за 23:51.6 минути. Той изпревари с 5.8 секунди латвиеца Андрейс Расторгуевс и със 17.3 секунди Кентин Фийон Майе от Франция.

Олимпийският шампион Йоханес Бьо завърши четвърти и се доближи само на 11 точки от лидера в Световната купа Мартен Фуркад, който пропусна състезанието. Французинът има 834 точки. Шипулин се придвижи до трето място с 520 точки.

Владимир Илиев зае 25-а позиция в Контиолахти, след като направи по една грешка в двете стрелби и изостана с 1:08.3 мин. Димитър Герджиков е 49-и с два пропуска и пасив от 1:49.4 мин. Антон Синапов се класира 92-и от 100 участници след четири грешки и изоставане от 3:11.7 мин.

Aнев е 37-и в генералното класиране с 116 точки след второто си най-добро състезание за сезона. Илиев е 58-и с 44 точки. Синапов е 88-и със 7.