"Бешикташ" може да получи наказание от УЕФА заради... котка. Европейската футболна централа започна дисциплинарна процедура срещу турския шампион, след като животното прекъсна за кратко реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу "Байерн".

През второто полувреме котката се промъкна покрай стюардите, прескочи рекламните пана и нахлу на терена. Главният съдия Майкъл Оливър спря играта. След като постоя известно време около флагчето за изпълнение на ъглов удар, котката отново се покатери по рекламните пана и отиде към трибуните.

"Бешикташ" е обвинен в "недостатъчно добра организация" по чл. 16, т. 1 от дисциплинарния правилник заради "допускане на животно на игрището", се казва в съобщението на УЕФА.

Турският клуб рискува глоба и за две провинения на феновете - хвърлени предмети и блокиране на стълбите. Случаят ще бъде разгледан от етичната и дисциплинарната комисия на 31 май.

"Байерн" спечели мача в Истанбул с 3:1 и продължи към четвъртфиналите с общ резултат 8:1.

В страницата на баварците в "Туитър" котката беше избрана за играч на мача от феновете.