„Марица" (Пловдив) продължи пълната си хегемония в женския волейбол с четвърта поредна титла в българското първенство. Отборът, воден от Иван Петков, записа безпроблемна победа срещу "Левски Сиконко" с 3:0 (25:13, 27:25, 25:22) и спечели финалния плейоф с 2:0 победи и без загубен гейм.

"Марица" удължи изключителната си серия от поредни победи на 57 мача. Последната загуба на тима от Пловдив беше през ноември 2015 г. от "Левски". За четвърти път в последните четири години възпитаничките на Иван Петков надиграха сините в мача за титлата.

В рамките на тези 57 поредни победи "Марица" спечели 171 гейма и загуби едва 15. Само три от тези мачове завършиха в пет гейма, а 45 от тях приключиха с чиста победа за пловдивчанки.

"Mарица" спечели категорично първия гейм на двубоя в София. Гостуващият отбор поведе с 8:5 след първата техническа пауза, увеличи аванса си до шест при втората, след което взе девет от следващите 12 точки, за да вземе първата част.

Вторият гейм беше много по-оспорван и драматичен. Резултатът се движеше точка за точка до 22:22. "Левски" спечели следващите две разигравания и стигна до два поредни геймбола при 24:22. Сините не се възползваха, а след това пропуснаха трети при 25:24 и загубиха гейма с 25:27.

В третия гейм домакините наваксаха ранно изоставане от три точки, за да стигнат до равенство при 10:10. След това обаче отново позволиха на съперничките да се откъснат - 12:16 при втората техническа пауза.

"Левски" продължи да се бори и успя да изравни при 18:18. Равенството се запази при 19:19 и 20:20. "Марица" обаче вдигна оборотите в края, спечели четири поредни точки, за да стигне до четири мачбола при 24:20 и реализира третия.