Бронзовият медалист от последното световно първенство Холандия постигна категорична победа с 3:0 срещу европейския шампион Португалия в приятелска среща в Женева.

Мемфис Депай, Райън Бабел и Върджил ван Дайк отбелязаха трите попадения още през първото полувреме, а португалският отбор доигра срещата в намален състава след втори жълт картон на Жоан Кансело в 62-ата минута.

Холандия стартира в състав Яспер Силесен, Кени Тете, Mатейс де Лигт, Ван Дайк, Нейтън Аке, Дони ван ден Бек, Тони Вилхена, Джорджиньо Вайналдум, Дейви Пропер, Бабел и Депай.

Андре Гомеш, Кристиано Роналдо и Рикардо Куарешма водеха атаката на Португалия, а зад тях действаха Адриен Силва, Мануел Фернандес, Марио Руи, Роландо, Кансело, Жозе Фонте, Бруно Фернандес и Антони Лопес на вратата.

Холандия откри резултата в 11-ата минута. След добра атака отдясно Ван ден Бек стреля с десния крак от границата на наказателното поле. Ударът му не се получи, но Депай успя да засече топката във вратата отблизо.

След половин час игра холандците отново разиграха добре по десния фланг. Де Лихт центрира остро почти от аутлинията и Бабел насочи топката с глава от границата на вратарското поле.

В края на първото полувреме защитата на Португалия не се ориентира добре при високо центриране от свободен удар. Де Лихт свали топката с глава към Ван Дайк, който с хубав изстрел с външен фалц насочи топката в далечния ъгъл.

Португалците заигра по-добре след почивката, но надеждите им да се върнат в мача угаснаха в 62-ата минута, когато Кансело направи ненужно нарушение в центъра на терена и беше изгонен с втори жълт картон.