Трикратната шампионка Винъс Уилямс продължи успешния си път в турнира по тенис в Маями. Американката детронира миналогодишната победителка в надпреварата Джоана Конта след обрат за 5:7, 6:1, 6:2.

Мачът беше повторение от срещата в полуфиналите преди година, когато обаче първата ракета на Великобритания спечели в два сета. В четвъртфиналите Уилямс ще се изправи срещу сънародничката си Даниел Колинс, която преодоля Моника Пуиг.

Конта започна силно мача с пробив, а по-късно имаше възможност и за втори, но Уилямс се защити. Американката изравни и поведе при 5:4. Тогава тя стигна го сетбол, но съперничката ѝ се справи и със серия от три поредни гейма спечели сета.

След това картината в мача се промени и Уилямс имаше пълно превъзходство. В следващите два сета трикратната шампионка и осма в света даде само три гейма на Конта.

В мъжкия турнир Ник Кириос спечели убедително с 6:3, 6:3 срещу Фабио Фонини. В друга среща Александър Зверев се наложи с 6:2, 2:6, 6:4 срещу Давид Ферер.