Катрин Тасева се представи отлично в последния ден от Световната купа и след като спечели пълен комплект медали. В отсъствието на Невяна Владинова, 20-годишната гимнастичка от София се възполва по най-добрия начин и взе злато на бухалки, сребро на обръч и лента, както и бронз на топка.

В последния ден от състезателната програма българската гимнастичка стана единствената, която се качи на подиума четири пъти. В събота в многобоя тя остана на четвърто място.

На бухалките оценката на Тасева беше 17.850, с повече от шест десети по-добра от тази на украинката Николченко. В обръча тя беше оценена със 17.950 и остана зад Солдатова – 18.550. Трета на този уред се класира Боряна Калейн със 17.750.

20-годишната гимнастичка спечели сребърен медал и на лента. Тя получи оценка от 14.800, а далеч пред нея остана представителката на Израел Ашрам – 15.950.

На топка Тасева завърши трета, но беше много недоволна от оценката си 17.650, макар да не направи видими грешки. Пред нея бяха двете рускини Солдатова (18.300) и Селезньова (17.800). Боряна Калейн беше пета с 16.800.

Това е пореден силен резултат за Катрин Тасева, която в средата на месец март спечели медали и в турнира в Киев.