Капитанът на националния отбор по футбол Ивелин Попов продължи със силното си представяне в "Рубин" (Казан) и вкара втория си гол в третия мач за отбора. Халфът отбеляза първото попадение в историята на стадиона "Екатеринбург арена", който беше построен за световното първенство в Русия през лятото.

"Рубин" гостуваше на местния "Урал" и измъкна равенство 1:1, след като Попов откри в 34-ата минута, а Ерик Бичфалви изравни в 73-ата.

Българският футболист премина в Казан под наем до края на сезона от шампион "Спартак" (Москва). Още в дебюта си Ивелин Попов се разписа и продължава с добрите игри. В класирането "Рубин" заема девето място с 28 точки, докато "Урал" е осми с точка повече.

Голът на Попов падна десетина минути преди почивката, когато защитата и вратарят на домакините не се намесиха добре. Българинът беше отлично пласиран около точката за дузпата и с атрактивен удар прати топката в мрежата.