Джон Иснър спечели най-голямата титла в кариерата си, след като триумфира в турнира в Маями, част от сериите "Мастърс" 1000. Във финалния мач той победи четвъртия поставен Александър Зверев в трисетова драма – 6:7 (4), 6:4, 6:4 за 2.32 часа.

Американецът стана последния шампион, който печели в комплекса "Крандън парк", защото от следващата година надпреварата се мести на друга арена.

След три загубени финала в "Мастърс" (Индиън Уелс 2012, Синсинати 2013 и Париж 2016) Иснър най-накрая победи в турнир от тази категория. Титлата е общо 13-а за него и първа от тази в Атланта през миналата година. Иснър пристигна със само два спечелени мача през 2018 г., но изигра страхотни двубои в последните 10 дни, а най-голямата му победа беше тази над Хуан Мартин дел Потро.

В двубоя със Зверев Иснър отново демонтрира бомбения си сервис. Той реализира 18 аса и само две двойни грешки, а процентът на вкарания му първи сервис беше 69% срещу 67% за германеца. Американецът не позволи да бъде пробит нито веднъж, докато Зверев загуби две от подаванията си.

Първият сет беше изключително тактическо надиграване, а в тайбрека Зверев показа по-здрави нерви. В следващите две части сценарият беше един и същ – Иснър реализира късни пробиви в деветия гейм, след което ги затвърди.

С победата си в Маями 32-годишният тенисист си осигури завръщане в първите десет на световната ранглиста. Иснър ще бъде №9 от понеделник, с което изравнява най-доброто си класиране от 2012 година.