Шампионът Лукойл Академик спечели за осми път в историята си купата на България след като на финала в Самоков победи Черно море Еврохолд със 102:83. Сред официалните гости на финала бяха президентът на Лукойл - Валентин Златев, националният селекционер Пини Гершон, спортният директор на ФИБА Европа - Коста Илиев, президентът на Българската федерация по баскетбол - Атанас Тонев и други. Варненци започнаха по-добре мача и след първите 3 минути водеха с 10:2. Малко след това със 17:9. После "студентите" се събудиха и минута преди края на първата четвърт обърнаха резултата до 21:19. След 22:21 за Черно море Лукойл на практика реши мача в следващите 5 минути, в които направи серия от 16:0 и поведе с 15 - 37:22в 14-ата минута. Момчетата на Желко Лукаич продължиха да доминират и постепенно увеличаваха преднината си след отлична игра в нападение. На почивката имаха аванс от 19 точки - 53:34. През второто полувреме "студентите" отново бяха с класа над съперника си, въпреки че варненци не се предадоха до края. В началото на третата част разликата достигна 23 точки - 64:41 и се запази до края на периода, когато резултатът бе 80:57. В началото на последната четвърт бе записана и най-голямата преднина в мача - 27 точки при 84:57. А след това двата отбора пуснаха в игра резервите. Най-резултатен за победителите бе Перо Антич, който бе избран за най-полезен играч в турнир. Той завърши с дабъл-дабъл - 21 точки и 13 борби. 17 точки добави Уили Дийн, а 16 Ристе Стефанов. за варненци с 20 точки се отличи Брайс Шелдън. По 13 реализираха Левен Белберов и Симеон Ценов. Купите и медалите бяха връчени от отборите от Атанас Тонев, Иван Ценов и Коста Илиев и президента на основния спонсор на турнира "Леденика" - Мишо Михов. След края на мача на полето слезе и президентът на Лукойл - Валентин Златев, който получи купата от капитана Тодор Стойков и позира с отбора за обща снимка. Нетинфо