Силното представяне на Катрин Тасева в състезанията от Световната купа по художествена гимнастика през пролетта продължи със сребърен медал в Пезаро. 20-годишната гимнастичка се представи много силно в многобоя и спечели едно място в сравнение с класирането си в първия ден.

След петъчните съчетания на обръч и топка Тасева беше трета, но игра чисто на бухалки и лента, което ѝ позволи да стане втора със сбор 69.850. Гимнастичката от София изпревари Линой Ашрам от Израел (69.400), Арина Аверина (68.450) и Екатерина Галкина (68.250).

Златният медал безапелационно отиде за рускинята Дина Аверина, която събра 75.100.

Невяна Владинова, за която това е първо състезание след контузия в глезена, се класира седма. Тя направи много грешки на лента и взе оценка едва 14.950.

В неделя предстоят финалите на отделните уреди. Тасева ще участва на четири, а Владинова в три.