Водещият български мотоциклетист Мартин Чой заяви, че е "истински щастлив и удовлетворен". Думите му дойдоха след участието му в едно от най-известните състезания - "24-те часа на Льо Ман".

"Още една сбъдната мечта. Да стартирам на "Сузука" беше огромна чест за мен, да стартирам на "Льо Ман" беше отговорност, която поех с усмивка, обичам да се състезавам, това е моят живот. Благодаря ви, семейство, приятели, рекламодатели и на всички почитатели. Чувствам се истински щастлив и удовлетворен", написа той във "Фейсбук".

Чой и съотборниците му от Exteria EKO Racing Team - чехите Ладислав Шмерик и Мирослав Попов, завършиха на 33-ото място в общото класиране от 58 отбора и станаха 17-и в клас "Суперщок".

Българинът стартира първи, следван от Попов и Шмерик. Две грешки доведоха до две закъснения от общо 45 минути – първо Попов остави мотора без бензин в последната обиколка на неговия спринт, което коства забавяне от 35 минути. Малко по-късно, около 4.00 ч. сутринта, технически проблем в предните спирачни дискове остави мотоциклета за по-дълго в бокса и това коства още десет минути.