Финалистът от 2016 г. Дин Дзюнхуей преодоля с лекота първия кръг на световното първенство по снукър. 31-годишният китаец победи сънародника си Сяо Гуиодун с 10:3 фрейма.

Дин прескочи първото препятствие в "Крусибъл" за четвърта поредна година и общо за девети път при 12-ото си участие. Във втория кръг бившият номер 1 в световната ранглиста ще се изправи срещу победителя от мача между Антъни Макгил и Райън Дей.

Китаецът, който е поставен под номер 3 в турнира, реализира най-голям брейк от 124 точки и записа общо осем серии над 50 точки в 13-те фрейма. Той влезе колебливо в мача и загуби първите две партии, в които Сяо направи серии от 82 и 54 точки.

Дин обаче намери верния ритъм и спечели следващите четири фрейма. Сяо намали до 3:5, но това беше всичко, което успя да направи в този двубой. 29-годишният китаец вкара едва 46 точки в следващите шест партии.

Дин приключи първата сесия с аванс от 6:3. В днешната втора сесия той спечели четири поредни фрейма и успя да приключи мача още преди почивката.

Китаецът е деветият играч, който си осигури място във втория кръг. Преди него това направиха Рони О'Съливан, Бари Хоукинс, Кайрън Уилсън, Али Картър, Марк Алън, Джо Пери, Джейми Джоунс и Лю Хаотян.

Другите седем участници в осминафиналите ще бъдат определени след мачовете Макгил - Дей, Рики Уолдън - Лука Бресел, Стюарт Бингам - Джак Лизовски, Джон Хигинс - Тепчая Ун Нух, Джъд Тръмп - Крис Уейкълин, Марк Уилямс - Джими Робъртсън и Нийл Робъртсън - Робърт Милкинс.