Българският ансамбъл спечели два златни медала от четвъртия кръг на Световната купа по художествена гимнастика, който се провежда в Баку. След като в събота грабнаха сребро в многобоя, днес българките заеха първо място в отделните уреди - пет обръча и три топки с две въжета.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова получиха 19.800 точки за съчетанието си с пет обръча. Ансамбълът на Италия, който вчера триумфира в многобоя, завърши втори с 18.00 точки. Азербайджан взе бронзовите медали с оценка 17.600 точки.

На три топки и две въжета българските гимнастички отново бяха далеч пред всички останали. Изпълнението им получи 19.050 точки, а Япония и Украйна с оценки по 18.000 допълниха подиума.

България прибави още две сребърни отличия от турнира в Баку. В индивидуалните финали на отделните уреди Катрин Тасева завърши втора на лента, а Боряна Калейн - втора на бухалки.

България заема второто място в общото класиране по медали след първите четири кръга на Световната купа. Ансамбълът, Тасева и Калейн имат пет златни, седем сребърни и шест бронзови отличия. Русия е начело с 19 златни и общи 32 медала.