Отборът на Пари Сен Жармен спечели Купата на Лигата във Франция, след като тази вечер на финала надви тима на Ланс с 2:1. Двубоят се игра пред препълнените трибуни на Стад дьо Франс, а парижани стигнаха до успеха с гол в последната минута. Двубоят започна отлично за ПСЖ, които започнаха по-активно и не спираха да атакуват. Усилията им се увенчаха с успех в 19-ата минута, когато откриха резултата в своя полза с попадение на ветерана Педро Паулета. Мачът бе доста оспорван, като съперниците имаха еднакви шансове да спечелят отличието. Само седем минути след почивката равенството бе възстановено, както и надеждите на играчите на Ланс. Точен за 1:1 бе Ерик Кариер. До края на мача играчите и на двата тима бяха доста нервни в опитите си да стигнат до крайния успех. Късметът обаче се усмихна на столичани, които в даденото от рефера продължение получиха правото да изпълнят дузпа. Менди бе точен от бялата точка и донесе трофея на ПСЖ. Нетинфо