Легендата на Формула 1 Михаел Щумахер направи своя дебют в мотоциклетизма, след като финишира на четвърто място в надпревара за титлата във второстепенните серии КТМ в Мисано (Италия). Седемкратният световен шампион и 91-кратен победител в състезания от Формула 1, който прави тестове за тима на Ducati MotoGP, записа втората най-бърза обиколка в Мисано и крайна сметка финишира четвърти след 10 обиколки. Германецът се включи с 990 кубиковия КТМ Супер Дюк в това състезание. Шумахер е съветник и непостоянен тестов пилот на отбора от Формула 1 Ферари, но заявява на няколко пъти, че много харесва и мотоциклетизма като спорт. Пилето обаче няма никакво желание в бъдеще да се състезава в по-престижните серии от този спорт. Той обаче няма да пропусне шанса да се състезава в някое и друго състезание от второстепенните серии до края на сезона. Трасето в Мисано ще бъде домакин и на Световния шампионат по мотоциклетизъм по-късно тази година. /БГНЕС