Маноло Габиадини вкара единствения гол в мача, след като се разписа в 72-ата минута. Италианският нападател се появи на терена четири минути по-рано и изпълни задачата, за която беше пуснат на терена.

След продължително разбъркване при корнер защитата на "лебедите" не се намеси добре и Габиадини, който беше оставен непокрит на два метра от голлинията, промуши топката в мрежата.

Със спечелените три точки "светците" събраха 36 и се изкачиха на 16-о място в класирането. "Суонзи" пък се озова под чертата, като е 18-и с 33 точки.

Големият губещ се оказа "Уест Бромич", който въпреки силната си серия и добрата форма, която показа напоследък, няма да може да се спаси. "Дроздовете" са без загуба в пет поредни мача (три победи и две равенства), като надвиха "Манчестър юнайтед", "Нюкасъл" и "Тотнъм".

Отпадането на "Уест Бромич" стана факт в деня, в който временният мениджър Дарън Муур беше обявен за №1 във Висшата лига за месец април. Откакто застана начело на тима от Западен Мидландс, Муур стабилизира състава.

Кръг преди края на сезона остава да се реши името на последният изпадащ, след като "Стоук сити" също е сигурен за Чемпиъншип.

Над чертата е "Хъдърсфийлд", който също както "Саутхмептън" има 36 точки, но и мач по-малко. В сряда "териерите" гостуват на "Челси". Ако успеят да откраднат поне точка от шампиона за миналата година, новаците ще се спасят кръг преди края.

Двубоите от последният 38-и кръг ще се изиграят в неделя в един и същи час.Саутхмептън" постигна много важна победа като гост на "Суонзи" с 1:0 в битката за оцеляване във Висшата лига. С победата си на "Либърти стейдиъм" "светците" пратиха в Чемпиъншип "Уест бромич", който вече няма шансове за спасение.

Двубоите от последният 38-и кръг ще се изиграят в неделя в един и същи час.