Десеткратният шампион Рафаел Надал премина успешно второто си предизвикателство на "Ролан Гарос". Испанският тенисист се справи безпроблемно с Гуидо Пея.

Краля на клея стигна до победа с 6:2, 6:1, 6:1 срещу аржентинския си съперник за малко повече от два часа.

Въпреки резултата срещата предложи маратонски завършващ гейм на първия сет, в който Надал проби. След него той взе категорично предимство и не остави никакви възможности на Пея.

В следващия кръг испанецът ще играе с Ришар Гаске. Французинът преодоля алжиреца Малек Жазири.

Мачът между Надал и Пея започна с отлична възможност за аржентинеца, който поведе с 40:0 при сервис на съперника си. Десеткратният шампион бързо се вдигна и се защити. Равенството се запази до 2:2, когато испанецът влезе в серия от четири поредни гейма.

Ключово значение имаше последният от тях. В него двамата се бориха дълго, но накрая Надал оползотвори петата си възможност за пробив.

От този момент до края испанецът имаше пълно превъзходство. Процентите на аржентинеца на втори сервис паднаха рязко, а съперникът му се възползва.