Франция победи Италия с 3:1 в предпоследната си проверка преди световното първенство по футбол в Русия. Мачът се игра на стадион "Алианц ривиера" в Ница, а Самуел Умтити, Антоан Гризман и Усман Дембеле донесоха успеха на "петлите". Леонардо Бонучи вкара единственото попадение за "скуадра адзура".

Умтити откри резултата още в 8-ата минута при първата по-голяма опасност пред една от двете врати. Централният защитник направи добавка на празна врата, след като Салваторе Сиригу спаси силен изстрел отляво на Килиан Мбапе.

В 20-ата минута гредата спаси Италия от второ попадение след изстрел на Нголо Канте. Девет минути по-късно французите все пак удвоиха аванса си. Лукас Ернандес проби вляво от вратата и достигна до аутлинията, след което беше фаулиран от Роландо Мандрагора. Съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа, а Гризман я превърна в гол.

В 36-ата минута италианците намалиха изоставането си. Марио Балотели изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, Юго Лорис се намеси неубедително и Бонучи довкара топката във вратата от близко разстояние.

Две минути след почивката гредата за втори път спаси Италия след изстрел на Дембеле. Крилото на "Барселона" все пак намери път към вратата със страхотно изпълнение в 63-ата минута.

На стадиона на клубния си отбор "Ница" Марио Балотели имаше няколко възможности да върне Италия в мача, но ги пропусна.

Франция игра с всичките си основни играчи, докато селекционерът на Италия Роберто Манчини заложи на доста експериментален състав.

Французите, които са едни от големите фаворити за световната титла, записаха трета поредна победа в контролите. В края на март те спечелиха с 3:1 срещу Русия, а в понеделник надиграха Ирландия с 2:0.

Отборът, воден от Дидие Дешан, е спечелил осем от последните си 11 официални срещи. Единствената загуба беше срещу Колумбия (2:3) през март.